Haber Arama

Yazılım testi nasıl yapılır? Uzmanından öğrenin

Asiye Bozkurt, Adem Çüçen ve Ahmet Adıgüzel tarafından kaleme alınan Yazılım Test Rehberi kitabı Seçkin Yayıncılık’tan çıktı.

Meslekleri gereği çok sayıda yazılım testi aşamasında yer alan ve bu konularda uzmanlaşmış olan yazarlar, edindikleri bilgi ve tecrübeleri bu kitaba aktardı.

Kitapta, test işinin ustalıkla yapılabilmesi için hangi kavramların bilinmesi ve uygulanması gerektiğini, test süreçlerini, test kapsamının ne olduğunu, testçilerin diğer birimlerle olan ilişkilerini, test ekibinin organizasyondaki yerini, test ortamının nasıl olması gerektiğini, testçilerin en sık yaşadığı sorunları ve kaynaklarını, bir yazılım projesinin tüm aşamalarında testçilerin aldığı sorumlulukların neler olduğunu öğrenebilirsiniz.

Ayrıca, kitapta olgun seviyede test yapılabilmesi için bilinmesi gereken kavramlar hakkında bilimsel makalelerden alıntılar bulacaksınız. Test işinin, kodlama bittikten sonra yapılan bir eylem değil, projenin başından sonuna bir disiplin olarak oturtulması gereken, başlı başına bir süreç ve süreçler bütünü olduğunu göreceksiniz.

Kitapta bulunan konu başlıkları

Test Nedir?Test Dünyasındaki KavramlarSürekli TümleştirmeİzlenebilirlikRegresyonGereksinim-Test-Hata İlişkisiKullanım Vakasından Test Vakası OluşturmaYapılandırma YönetimiSürüm YönetimiKullanılabilirlikte Testçi RolüTestçi ve Yazılımcı İlişkisiSaha Yönetimi

Bilgi ve online alışveriş için: www.seckin.com.tr

İçerik PC.NET dergisinden alınmıştır.

04 Aralık 2015 Cuma

Yorum Yaz

Yorumunuz (*)

Resimdeki kodu giriniz

IP Adresiniz: 54.144.217.63

Yorum Yok

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.

Şirket Haberleri Hakkında Diğer Faydalı Bilgiler