Haber Arama

Data Market’ten çocuklara kodlama eğitimi

Data Market, Bilişim Atölyeleri işbirliği ile 8-13 yaş arasındaki çocuklara yönelik “Kodlamaya Başla, Kahramanını Yarat” temalı kodlama eğitimi gerçekleştirdi. Eğitime katılan çocuklara önce Scratch yazılım geliştirme platformu ve programlama dili öğretildi.

Scratch çocukların kendi multimedya tasarımlarını yapmalarını, karşılaştıkları gerçek hayattaki problemler karşısında teknolojiyi kullanarak yaratıcı çözümler ortaya koymalarını ve kendilerini değişik şekillerde ifade ederek 21. yüzyıl becerilerini kazanmalarını sağlıyor.

Eğitime katılan çocuklardan kendi kahramanlarını yaratmaları istendi. Eğitimin ardından çocuklar Scracth ile resim, ses, müzik gibi çeşitli medya araçlarını bir araya getirerek, kendi karakterlerini tasarlayıp  interaktif hikayeler anlatmaya başladılar.

Data Market Genel Müdür Yardımcısı Nilgün Toraman Boyla, eğitimle ilgili “Günümüzün bilişim liderlerinin gelişimini incelediğimizde, henüz ilköğretim çağında kodlama ile tanıştıklarını görülmekte. Biz de bu eğitimle çocuklarımıza algoritmanın ve kodlamanın temelini öğreterek, analitik düşünce yapısını aşılamayı hedefliyoruz. Data Market Garage Atölyesi’nde düzenlediğimiz eğitimden sonra çocuklarımızın, her gün ellerinden düşürmedikleri teknoloji cihazlarında sadece oyun oynamak değil, aynı zamanda o oyunları nasıl geliştirebileceklerini de deneyimlemesini hayal ediyoruz.” açıklamasını yaptı.

İçerik PC.NET dergisinden alınmıştır.

28 Eylül 2016 Çarşamba

Yorum Yaz

Yorumunuz (*)

Resimdeki kodu giriniz

IP Adresiniz: 54.166.5.230

Yorum Yok

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.

Etkinlik Hakkında Diğer Faydalı Bilgiler