Haber Arama

Apple’dan servis randevusu almak ve teknik servise ulaşmak için öneriler

Apple Store’dan randevu alamıyor musunuz? Her baktığınızda hiç boş yer görünmüyor mu? İnanın yalnız değilsiniz, bir çok Apple kullanıcısı ne yazık ki aynı durumda. Bir türlü randevu alamıyor, sorunlarımıza çözüm bulamıyor ve hatta değişim kapsamında bile olan iPhone’larımızı değiştiremiyoruz.
Bu yazıdaki önerilerle umuyorum ki kısa zamanda randevu alabilecek ve sorununuza çözüm bulabileceksiniz…
feat Appledan servis randevusu almak ve teknik servise ulaşmak için öneriler
Randevu almaya çalışmak bir işkenceye mi dönüyor?
Son birkaç aydır ne yazık ki durum biraz işkenceye dönmeye başladı. Çünkü yakın zamana kadar Türkiye’nin Zorlu Center’daki tek Apple Store’u tüm taleplere yetişmeye çalışıyordu. Bu yüzden de sürekli olan “Bu mağazada boş randevu yok” mesajını görüyor, arada bir boş denk gelsek bile biraz yavaş davranınca o şansı bile kaybedebiliyorduk, hatta hala kaybediyoruz…

1 Appledan servis randevusu almak ve teknik servise ulaşmak için öneriler

Açıkçası ben de 2 aydır telefonumu servise veremedim. Bakın burada yazmıştım, hala da randevu alamıyorum. Çünkü bununla uğraşacak vaktim ve enerjim yok, zaten ne zaman baksam hep dolu görüyorum… :)

2 Appledan servis randevusu almak ve teknik servise ulaşmak için öneriler

Genius Bar neden yetersiz kalıyor?

Ne zaman Apple Store’a gitsem herkes Genius arkadaşlara “randevu alamadığından” yakınıyor haklı olarak. Ve onlar da tüm iyi niyetleriyle bir çözüm üretmeye çalışıyorlar ancak kapasite belli, ve Türkiye’de talep çok. :) Bu yüzden yapabilecekleri çok fazla bir şey de yok…
Hal böyle olunca bazı sert tartışmalar olduğunu, seslerin yükseldiğini ve bu tatsız durumların videolarının bile Youtube’da paylaşıldığını da görmeye başladık ne yazık ki.
Hatta bazı kişilerin bu durumu fırsat bilerek, bir şekilde aldığı randevuları bile satmaya çalıştığına tanık olabiliyoruz. Aman arkadaşlar, aman bu kişilere ne olur fırsat vermeyelim, gördüğümüz gibi şikayet edelim. Kim, hangi saatteki randevusunu satmaya çalışıyorsa bu kişilerin ekmeğine yağ sürmeyelim.

3 Appledan servis randevusu almak ve teknik servise ulaşmak için öneriler

Apple Store Akasya çözüm olacak mı? Pek sanmıyorum…

Çok şükür ki Türkiye’nin 2. Apple Store’u İstanbul Anadolu yakasında 25 Ekim’de açıldı. Bu şekilde yoğunluk bir nebze azalabilir diye düşünüyordum, ama kısa vaede sanırım bu pek mümkün olmayacak. Çünkü randevular hala tamamen dolu! :)
sihirli elma apple store akasya feat3 Appledan servis randevusu almak ve teknik servise ulaşmak için öneriler
Randevu alabilmek için bazı ipuçları ve öneriler
Yine de tamamen umutsuz olmaya gerek yok. Bazı ipuçları ve öneriler ile kısa zamanda sorunumuza çözüm bulabileceğimizi umuyorum:

1. Gece 12’de randevu almayı deneyin
Apple’ın randevu sistemi her gece 12’de gelecek haftanın bir sonraki günü için randevularını açıyor. Bu sebeple gece 12’de daha fazla randevunun açıldığı anda denemek daha mantıklı. Ancak unutmayın, bizlerle birlikte pek çok kişi de aynı yerden aynı şekilde randevu almaya çalışıyor. :)

2. Apple Store Akasya’yı deneyin
Apple Store Akasya’nın açılması burada bir fırsat yaratabilir. Çünkü artık 2 mağaza arasından seçim yapıyoruz ve Anadolu yakası nispeten daha az talep görme ihtimaline sahip. Ancak kesin konuşmamak gerekiyor elbette… :)

3. Birkaç kişi birlikte deneyin
Tek başımıza denemek yerine belki birkaç arkadaş organize olup denemek şansımızı daha da arttıracaktır. Tabi bunun için güvenebileceğimiz arkadaşlarımıza Apple kimliğimizin bilgilerini vermemiz gerekiyor. Bu yüzden kime güveneceğimize dikkat etmekte fayda var. :)

NOT: Güvenliğiniz için 2 aşamalı doğrulamayı da kullanmayı unutmayın.
sihirli elma apple id kimligi guvenlik 111 Appledan servis randevusu almak ve teknik servise ulaşmak için öneriler

4. Yetkili Servisler’e danışın
Uzun zamandır hem Soru&Cevap sayfasında hem de buradaki yazılarda daima yetkili teknik servislerin öneminden bahsediyorum. Çünkü bu servisler Apple’ın onay verdiği, bizzat Apple tarafından seçilen, eğitilen, denetlenen ve sertifikalandırılan bayiler diyebiliriz.

Apple’ın “yapabilirsin” dediği her konuda destek veriyorlar, ve Apple Store’un yetişemediği noktada bizlere destek vermek için hazırlar. Hangi konularda ne seviyede destek verilebildiği ise değişkenlik gösterebiliyor.

Örneğin iPhone 5 cihazlarının değişimini yapabiliyor, fakat kırık ekranları değiştiremiyorlar. Apple ekran değişimini şu anda sadece kendisi yapıyor. Ama gelecekte bu yetkiyi de tüm yetkili teknik servislere verecektir tahminimce…

6 Appledan servis randevusu almak ve teknik servise ulaşmak için öneriler

Boş randevu yok mu? Yetkili teknik servisler çözüm olabilir

Eğer Genius Bar’dan boş randevu alamıyorsak, zaman kaybetmemek adına benim önerim yetkili teknik servislere danışmak. Böylece her gece 12’de uğraşarak sinirlerimizi bozmak ve gerilmek yerine daha kolay çözüme ulaşabileceğimiz bir yere gidebiliriz.
Apple’ın tüm yetkili teknik servislerinin listesi şu sayfada mevcut: https://locate.apple.com/tr/tr/

7 Appledan servis randevusu almak ve teknik servise ulaşmak için öneriler
Bu sayfada “Servis” seçimini yaptıktan sonra şehir, ürün ve operatör seçimini yapıyoruz ve karşımıza bulunduğumuz bölgedeki yetkili servislerin listesi harita üzerinde gösterilerek çıkıyor.

8 Appledan servis randevusu almak ve teknik servise ulaşmak için öneriler

İçerik PC.NET dergisinden alınmıştır.

04 Aralık 2013 Çarşamba

Yorum Yaz

Yorumunuz (*)

Resimdeki kodu giriniz

IP Adresiniz: 54.144.217.63

Yorum Yok

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.

Şirket Haberleri Hakkında Diğer Faydalı Bilgiler