Arama

Bebek Oyunları İçin El Yapımı Oyuncak Fikirleri

Bebekler için oyun oynamak, bebek gelişimini en eğlenceli ve en faydalı hale getiren, bebeğiniz ve sizin için de keyifli olabilecek bir aktivitedir. Tabi ki her oyuncak her bebek için uygun olmadığı gibi daha fazla oyuncak daha çok masraf demek olacağından ailelere bir yük bindirebilir. Bu yazıda evdeki malzemelerle kolayca yapabileceğiz, bebek oyunları için el yapımı oyuncak fikirleri ve yapılışlarını anlatacağız.

Doldurulmuş Pelüş Alfabe Oyuncakları

Gereken Malzemeler

  • Yumuşak pelüş kumaş (Pelüş yerine keçe kumaş da kullanabilirsiniz.)
  • Makas ve dikiş malzemeleri
  • Büyük boyutlarda harf baskıları (Herhangi bir yazıcıdan istediğiniz boyutta bastırabilirsiniz.)
  • İçini doldurmak için pamuk veya yün
Oyuncağın Yapılışı

         Öncelikle bastırdığımız harfleri kalıp alarak kumaşların arkasını ve önünü kesiyoruz. Bunları bir toplu iğne yardımıyla üst üste bindirip fazlalık varsa alıyoruz. Birleştirdiğimiz kumaşların etrafını, iğneyi 1 cm kadar içeriden sokarak, dikmeye başlıyor, tamamen dikmeyi bitirmeden önce de içini kullanmak istediğimiz malzeme ile dolduruyor ve ağzını kapatıyoruz. İşte oyuncağımız hazır! Bu oyuncak pelüş harfler bebeğinize harfleri tanıtmak ve onlarla oyunlar oynayarak bebeğinizi eğlendirmek için uygundur. Başlangıç için bebeğinizin adını içeren harfleri yapmanız bebeğinizin adını öğrenmesi açısından daha faydalı olacaktır.

El Yapımı Sallama Çıngırağı

Gereken Malzemeler

  • Oyuncağın büyüklük tercihinize göre seçtiğiniz 2 adet metal kutulu cips kapağı. (Sert plastik olmasını istediğimiz için)
  • Kuvvetli yapıştırıcı veya silikon tabancası
  • Büyük bant
  • Oyuncağın içini doldurmak için tercihinize göre pirinç, şehriye veya boncuklar.
Oyuncağın Yapılışı

         Oyuncağın içini dolduracağımız malzemeyi (pirinç, şehriye veya boncuk) tek bir kapağın içine, tamamen doldurmayacak şekilde koyuyoruz. Daha sonra yapıştırıcı veya silikonumuzu, diğerinin içine geçirmek istediğimiz kapağın etrafına sürüyoruz. Sonrasında etrafına yapıştırıcı sürdüğümüz kapağı diğerinin içine geçiriyoruz. Bu aşamada biraz zorlanabilirsiniz ancak iç içe geçtikten sonra yapışkan, kapakların ayrılmasını önleyecektir. Yapıştırıcı kuruduktan sonra etrafını bantlamayı unutmayın. Bu hem açılma ihtimalini daha da azaltacak, hem de bebeğiniz oyuncağı ısırmaya çalışırsa yapıştırıcıyı yutmasını önleyecektir. Ve oyuncağınız hazır! Bu oyuncağı bebeğinizde ritim duygusunu, el-kol becerilerini geliştirmek için oyunlarınızda kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz

Yorumunuz (*)

Resimdeki kodu giriniz

IP Adresiniz: 54.144.217.63

Yorum Yok

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.

Bebeklerde 06-12 Ay Dönemi Hakkında Diğer Faydalı Bilgiler